Teenuste loetelu

Füsioteraapia

Füsioteraapia on taasturavi osa, mis põhineb kehalistel harjutustel, manuaalsetel võtetel, massaažil ning füüsikalistel meetodite rakendamisel (sooja- ja külmaravi, ultraheli-, magnet-, laser- ja elektriravi).
Füsioteraapia ülesandeks on kõikvõimalike tervisekahjustuste ennetamine ja ravi, häirunud funktsioonide taastamine ja valu leevendamine.
Füsioteraapia meetodite valikul lähtutakse patsiendi probleemist, eesmärgiga taastada patsiendi tugiliikumisaparaadi ja organsüsteemi töö.

Füsioterapeudi poole tasub pöörduda:

  • lihaspingete korral
  • lihasjõudluse languse puhul
  • liigesvaevuste korral (liigesliikuvuse piiratus)
  • selja- ja kaelaprobleemidega
  • operatsioonieelselt ja operatsioonist taastumisel
  • spordivigastuste puhul
  • peavalude leevendamiseks

Manuaalteraapia

Manuaalteraapia on füsioteraapia üks haru. See on ravivõtetesüsteem, mille abil on võimalik ravida skeleti-ja lihassüsteemi häireid, selleks kasutab manuaalterapeut vaid oma käte mõju. Tihti on inimese kehaliseprobleemi sagedasemaks väljenduseks valu.

Manuaalteraapia aitab:

  • ravida selgroo ja liigeste haigusi (valud nii kaela, nimme- kui alaseljaosas)
  • ravida häireid lihaste ja sidemete süsteemis
  • vähendada pehmete kudede põletikke

Lümfiteraapia

Lümfiteraapia hõlmab endas nii manuaalset lümfidrenaaži (MLD) e. lümfimassaaži, surveravi ja füsioteraapiat (liikumisravi).
Lümfimassaaž on nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast.
Manuaalne lümfiteraapia lõdvestab ja leevendab lihaspingeid ning valu. Olles täiesti eraldi teraapialiik, erineb ta teistest massaažiliikidest. Võtted on õrnad, pumpavad, aeglased ja suunavad vedelikku lümfisõlmede poole.
Lümfiteraapia aitab alandada turseid, suurendab organismi immuunsust, kiirendab ainevahetust, aitab kaasa vigastuse kiiremale paranemisele. Näidustatud on vereringehäirete, CVI II ja III staadium (veenilaienditest tingitud tursed), reumaatiliste haiguste, plastiliste operatsioonile eel- ja järelravis, trauma- ja operatsioonijärgsete tursete, tromboosijärgse turse, roospõletiku järgse turse, rasedusaegsed turse, migreeni puhul. Annab häid tulemusi ka stressist vabanemiseks, kuna avaldab toimet vegetatiivsele närvisüsteemile.
Sportlastel aitab lümfimassaaž kaasa kiiremale taastumisele, viies kiiremini organismist välja kehalise tegevuse käigus tekkinud jääkproduktid.

Kindlasti on lümfiteraapia koos sidumisega näidustatud inimestel, kel on peale vähiravi tekkinud tüsistus – nt. käe või jala lümfiturse, samuti kroonilised lümfiäravoolu häired (primaarsed ja sekundaarsed), lümfostaas ehk lümfiseiskumine, elevantiaas.

Külmateraapia

Külmateraapiat kasutatakse patsientidel ägedatest ja kroonilistest vigastustest paranemiseks.

Meie kasutame külmateraapiaseadet Game Ready. Game Ready seade ühendab tugeva kompressiooni (surve) ja külmateraapia üheaegselt. Reguleeritav surve ja ühtlane jahutamine soodustab hapniku transporti vigastatud kohas ja suurendab lümfisüsteemi funktsiooni. Seeläbi väheneb valu ja alaneb paistetus, mis omakorda viib kiirema paranemiseni ilma ravimiteta.
Külmaravi on abiks nii sportlastele kui tavainimestele kiireks paranemiseks vigastustest kui ka taastumiseks operatsioonijärgselt. Samuti aitab Game Ready kasutamine leevendada lihaspingeid peale rasket treeningut.

Protseduur on lihtne, patsiendile mugav ja organismile kahjutu. Sõltuvalt probleemist kestab protseduur 5- 20 min.

Diagnostilised uuringud

Kerelihaste testimine Back-Check seadmega

Dr.Wolffi seljatestimiskeskus Back-Check on Euroopa paljudes füsioteraapia- ja spordimeditsiinikeskustes ning fitness-klubides väga kõrgelt hinnatud testimisseade.
Back-check on multifunktsionaalne süsteem erinevate lihasgruppide jõu mõõtmiseks ja testimiseks.
Põhirõhk on suunatud peamiselt kerelihaste jõu ja nende omavahelise tasakaalu testimisele.
Enamasti on seljavaevuste põhjustajaks puudulik lihaste tugevus ja lihaste omavaheline düsbalanss  (kõhu- ja seljalihaste vahekord), mis ei kehti mitte ainult kerelihaste vaid ka teiste tähtsamate lihasgruppide vahel. Testimisel on võimalik välja selgitada nõrgad ja defitsiitsed lihasgrupid ja lihaste omavaheline tasakaal, mis tekitavad lihaspingeid, ebastabiilsust liigestes, ühekülgsust ja valet kehaasendit/rühti.

Testimise põhieesmärgiks on  seljavaevuste ennetamine ja olemasolevatele seljaprobleemidele lahenduse leidmine, mis tagavad  keha terviklikkuse ja harmoonia .
Vastavad testi tulemused võimaldavad süstemaatilist ja sihipärast treeningut / teraapiat, millele järgneb kolme kuu pärast kontrolltest, mis kinnitab treeningu objektiivset ja õiget lähenemist. 

Testimine võtab aega umbes 40 minutit. Testi tulemused on  tervisliku suunitlusega treeningu aluseks. Testi tulemustest sõltuvalt määratud individuaalsete treeningutega on võimalik lihasgruppide jõudu ja vitaalsust tugevdada.
Testimine sisaldab tulemuste analüüsi ja treeningu/teraapia soovitusi.

Aparaatne lümfimassaaž

Vahelduvast pneumaatilisest survest / kompressioonravist saab abi järgmiste probleemide korral:
Lümfitursed
Erinevad traumad (ka sporditraumad)
Hormonaalsed tursed
Liigsest kehakaalust tulenev turse
Lipödeem ehk massiivne rasvade ladestumine
Enne ja pärast operatsioone (ka iluoperatsioonid) tursete ennetamiseks
Enne ja pärast lennusõite
Aitab kaasa sportlastel taastumisele
Post-trombootiline sündroom ehk tromboosijärgne turse
Veenilaienditest tingitud tursed ja venoossed haavandid

Kasutame Saksamaal toodetud BÖSL Lympha-mat Gradient aparaati

Armiteraapia

Armkoe tekkimine on keha loomulik reaktsioon koekahjustusele, mis on tekkinud trauma või lõikuse tagajärjel (operatsiooniarmid, rebendid jne.). Rebenenud kohale hakkavad kollageenkiud formeerima armkudet, mis sulgeb haava. Armistumine on keha kaitseprotsess põletikutekitajate eest.
Armiteraapias kasutatavate võtetega on võimalik kiirendada armi paranemist ja vähendada armist tekkinud ebamugavustunnet ja valu, samuti vähendada armi nähtavust. Mõjutades armkudet erinevate kudede nt. nahakihtide, lihaste ja fastsiate vahel, paraneb naha venivus, kudede omavaheline liugumine, liigeste liikuvus, kudede hapniku ja toitainetega varustamine, paraneb lümfiringe ning väheneb valutunne.
Armiteraapiaga saab alustada koheselt kui haav on kinni kasvanud ja ei esine põletikku. Tugevamate armiravivõtetega, mis on suunatud kollageenkiudude mõjutamiseks, saab alustada 6-8 nädala möödudes. Teraapiasse võib pöörduda erinevate operatsiooniarmidega, keisrilõike armiga, põletusarmiga, lihas- ja kõõlusrebenditega.
Kiire paranemise iluoperatsiooniarmidest ja tursest tagab kohene lümfimassaaž koos hilisemate armiravivõtetega.
Armiravi on efektiivne nii värskete kui ka vanade armide puhul.
Armiteraapia Restore Scar Therapy koolitus on läbitud 2023 Inglismaa koolitaja Emma Holly juures.

Massaaž

Massaaž on parim viis pingete leevendamiseks. Massaazi käigus mõjutatakse pehmeid kudesid (lihaseid, kõõluseid, sidemeid), mille tagajärjel paraneb lihaste ainevahetus ja verevarustus.
Massaaživõtete valikul lähtutakse patsiendi probleemist, eesmärgiga kas leevendada lihaspingeid, tõsta lihastoonust, suurendada ainevahetust ja vere-ning lümfiringet, leevendada valu jne.
Peale sportlikku pingutust mõjub massaaž lõdvestavalt väsinud ja kurnatud lihastele.

Massaaž sobib hästi ka vaimsete pingete alandamiseks ja stressi vähendamiseks, rahustades närvisüsteemi. Selleks kasutatakse massaažikäigus rahulikumaid lõõgastavaid tehnikaid.

Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis stimuleerib lümfivedeliku voolu ja ergutab jääkainete eemaldamist kehast, lõdvestab ja aitab leevendada lihaspingeid, mõjub hästi tursete, vereringehäirete ja ainevahetushaiguste puhul.
Lümfimassaaži kasutatakse veenilaiendite, rasedusaegsete tursete leevendamiseks, lümfiteede ahenemisest tingitud tursete, samuti operatsioonide (sh kasvajate) ja trauma järgsel perioodil.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimine on viimasete aastatega kiirelt populaarseks muutunud uus ravivõimalus, mis lühendab oluliselt vigastustest taastumise aega.
Kinesioteipimise eesmärgiks on toetada keha tervenemisprotsesse. Kinesioteip on kangast akrüülliimiga kaetud veniv teip, mis asetatakse kehale kasutades erinevaid spetsiifilisi tehnikaid. Kinesioteipimist kasutatakse põhiliselt taastusravis ja spordimeditsiinis.
Kinesioteip fikseerib ja stabiliseerib kude, samas säilitab keha normaalse dünaamilise liikuvuse, kiirendab vere- ja lümfiringet ning ainevahetusprotsesse.
Kinesioteipi on mugav kasutada ja see sobib igas vanuses inimesele. Teip on veekindel ja hingav, kehale asetades on mõju 5-6 päeva.

Kinesioteipimine aitab:

  • parandada lihasfunktsiooni (aitab taastada lihasfunktsiooni ülekoormuse või vigastuse puhul)
  • parandada vere- ja lümfiringet (nahale asetatud teip laiendab ruumi lihaste ja naha vahel, mille tagajärjel paraneb lümfiringe ja verevarustus antud piirkonnas)
  • vähendada valu (nahaaluse ruumi suurenemisel väheneb surve valuretseptoritele)
  • fikseerida ja stabiliseerida kahjustunud kehaosa

Näidustused:

  • lihaste rebendid
  • liigeste nihestused
  • liikumispiiratus erinevates liigestes
  • valu
  • operatsiooni- ja traumajärgne taastusravi
  • lümfoloogia
  • erinevad spordivigastused

Contact