Füsioterapeudid

Kersti Toots

Kersti on lõpetanud Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala (4-aastane õpe) ja õppinud lümfiterapeudiks (lümfiterapeudi kutse, tase 6). Lisaks on ta läbinud ortopeedilise osteopaatia õpingud.

Ta peab väga tähtsaks end erialaselt pidevalt täiendada. Kerstit on huvitanud hiina meditsiin ja ta on osalenud vastavatel koolitustel Rene Bürklandi juures. Veel on Kersti täiendanud end armiteraapiakoolitusel, kus omandatud teadmistega ja võtetega saab aidata armidest tekitatud probleemide leevendamisel.

Igapäevaselt tegeleb probleemidega, mis on seotus skeleti- ja lihaskonnaga: traumajärgsed seisundid, operatsioonijärgne taastusravi, liigese- ja lihasprobleemid, neuroloogilised probleemid, spordivigastused. Lümfiteraapiaga aitab ta erinevate turseprobleemide puhul: kasvajaravijärgsed seisundid, veeniprobleemidest tekkinud seisundid. Kersti nõustab meditsiiniliste kompressioontoodete valikul ja mõõdab tellimiseks vajalikud kompressioontooted.

Toomas Proovel

Toomas on kõrgharidusega spordifüsioterapeut ja sertifitseeritud manuaalterapeut. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja Šveitsis Baseli Ülikooli sporditeaduste erialal, omandanud Saksamaal füsioterapeudi elukutse ja täiendanud end manuaalteraapia erialal nii Saksamaal, kui Šveitsis ja omab manuaalterapeudi sertifikaati.

Toomasele hindab kõrgelt erialast täiendamist eriti manuaalteraapia ja osteopaatia valdkonnas, kuhu kuuluvad erinevad teraapia meetodid ja millel on teaduslik, tõestatud lähenemine. Oluline on jälgida ja vaadelda inimest, kui tervikut, kus tuleb arvestada nii kaasaegset kui ka alternatiivset meditsiini. Toomas on end täiendanud ja praktiseerinud Hiina meditsiini valdkonnas Taanis.

Igapäevaselt tegeleb Toomas:

  • Selja, kaela ja õlavöötme vaevuste, valude ja probleemidega
  • Liigeste ja lihaste vaevuste ja valudega (õla-, põlve-, puusa-, hüppeliiges)
  • Traumajärgsete seisunditega, ülekoormusest põhjustatud seisunditega
  • Spordivigastustega
  • Rühiprobleemidega (noored al. 7. eluaastast)
  • Neuroloogiliste probleemidega (selja- ja kaela problemaatika)
  • Operatsioonijärgne teraapia

Toomas peab väga oluliseks ennetavat füsioteraapiat, kus väga olulisel kohal on noorte kehaasend,ja rühiga seotud problemaatika. Pigem ennetada problem varakult, kui hiljem tegeleda pikaaegsete, keeruliste tagajärgedega.

Contact